skandinavian_Koncerter

ICal
artist Dato By Land Sted Tid Forsalg Diverse
TV-2 2015-07-04 Nibe Nibe Festival 21:30
Bottled in England 2015-07-04 Pilsen CZ Rock For People
Rasmus Walter 2015-07-04 Ringkøbing DK Rock I Ringkøbing 14:00
TopGunn 2015-07-04 Nibe DK Festival 17:00
WhoMadeWho 2015-07-04 Roskilde DK Roskilde Festival 16:00
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-06 Brundby DK Brundby Hotel 21:00
8659 0011
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-07 Brundby DK Brundby Hotel 21:00
8659 0011
Rasmus Walter 2015-07-07 Roskilde DK Bypark 20:35
Lars Lilholt Band 2015-07-08 Vordingborg DK Festuge 21:15
Turboweekend 2015-07-09 Vig DK Vig Festival 00:30
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-10 Ørbæk DK Ørbæk Marked 22:00
The Cabin Project 2015-07-10 København DK Cph. Jazz festival 18:00
Rasmus Walter 2015-07-10 Vig DK Vig Festival 15:00
TopGunn 2015-07-10 Vig DK Festival 22:15
Johnny Madsen 2015-07-11 Juelsminde DK Juelsminde Havnefest 21:30
Johnny Madsen 2015-07-11 Løkken DK Løkken Koncert 13:30
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-11 Vig DK Vig Festival 16:30
De Eneste To 2015-07-11 Vig DK Vig Festival 18:00
WhoMadeWho 2015-07-11 Allinge DK Gæstgiveren
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-15 Samsø DK Festival 18:00
Johnny Madsen 2015-07-16 Samsø DK Festival 20:45
Turboweekend 2015-07-16 Kolding DK Grøn Koncert 17:20
Lars Lilholt Band 2015-07-17 Meilgård DK Meilgård Slot 21:00
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-17 Aarhus DK Friheden 20:15
AV AV AV 2015-07-17 Tisvildeleje DK Musik i Lejet
Cancer 2015-07-17 Tisvildeleje Musik i Lejet
De Eneste To 2015-07-17 Samsø DK Samsø Festival 20:45
Kentaur 2015-07-17 Tisvildeleje DK Musik i Lejet
Rangleklods 2015-07-17 Tisvildeleje DK Musik i lejet 22:00
TopGunn 2015-07-17 København DK Tivoli 23:00
Turboweekend 2015-07-17 Randers DK Grøn Koncert 17:20
Johnny Madsen 2015-07-18 Vorbasse DK Vorbasse Marked 19:00
Lars H.U.G. 2015-07-18 Samsø DK Festival 20:45
The Minds Of 99 2015-07-18 Tisvildeleje DK Musik i Lejet 23:00
Tomas Barfod 2015-07-18 Tisvildeleje DK Musik i Lejet
TopGunn 2015-07-18 Bornholm DK Gæstegiveren 20:00
Turboweekend 2015-07-18 Aarhus DK Grøn Koncert 17:20
Turboweekend 2015-07-18 Ballen DK Samsø Festival 22:15
WhoMadeWho 2015-07-18 Madrid ES Holi Party Festival
Turboweekend 2015-07-19 Aalborg DK Grøn Koncert 17:20
Lars Lilholt Band 2015-07-22 Hirtshals DK Musik Under Trappen 22:00
Turboweekend 2015-07-23 Esbjerg DK Grøn Koncert 17:20
Lars Lilholt Band 2015-07-24 Ellinge Lyng DK Pottegården 20:00
7015 6565
AV AV AV 2015-07-24 Diepholz DE Appletree Garden Festival
Sekuoia 2015-07-24 Luxembourg LUX Food For Your Senses
TopGunn 2015-07-24 Aarhus DK Friheden 20:15
Turboweekend 2015-07-24 Odense DK Grøn Koncert 17:20
WhoMadeWho 2015-07-24 Grenoble Cabaret Frappe
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-25 Rudkøbing DK Langelandsfestival 21:00
AV AV AV 2015-07-25 Luxembourg LUX Rotonde
Turboweekend 2015-07-25 Næstved DK Grøn Koncert 17:20
Sekuoia 2015-07-26 Hamburg DE Symfotronik
Turboweekend 2015-07-26 København DK Grøn Koncert 17:20
WhoMadeWho 2015-07-26 Amsterdam NL Damaris Festival
Heimatt 2015-07-30 Aarhus DK Grimfest 18:00
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-07-30 Frederikssund DK Frederikssund Festival 21:00
Kira Skov 2015-07-30 Aarhus DK Grim Fest 20:45
AV AV AV 2015-07-30 København DK Trailerpark Festival
Rangleklods 2015-07-30 København DK Trailerpark 21:30
TopGunn 2015-07-30 Ringkøbing DK Bork Musikfestival 18:00
Lars Lilholt Band 2015-07-31 Ringsted DK Ringsted Festival 15:30
Pede B 2015-07-31 Aarhus DK Grim Fest 18:00
Poul Krebs 2015-07-31 Allinge Gæstgiveren
TV-2 2015-07-31 Bork Havn Musikfestival 21:00
AV AV AV 2015-07-31 Brabrand DK Danmarks Grimmeste Festival
Cancer 2015-07-31 Brabrand DK Danmarks Grimmeste Festival 17:00
Darkness Falls 2015-07-31 Copenhagen DK Ofelia Live
Darkness Falls 2015-07-31 Copenhagen DK Trailerpark Festival
Rangleklods 2015-07-31 Aarhus DK Grim Fest 00:30
Tomas Barfod 2015-07-31 København DK Trailerpark Festival
WhoMadeWho 2015-07-31 Elend sei Borge Rocken Am Brocken
Johnny Madsen 2015-08-01 Fjerritslev DK VesterhavsRock 13:00
Johnny Madsen 2015-08-01 Bork DK Bork Havn Musik Festival 21:30
Lars Lilholt Band 2015-08-01 Øster Hurup DK Fruerlundparken 22:30
Poul Krebs 2015-08-01 Allinge Gæstgiveren
TV-2 2015-08-01 Fjerritslev Vesterhavs Rock, 22:30
Cancer 2015-08-01 København DK Trailerpark Festival 21:00
De Eneste To 2015-08-01 Aarhus DK Grim Fest 19:30
I'LL BE DAMNED 2015-08-01 Aarhus DK Grim Fest 20:45
Jacobløberhjemmefra 2015-08-01 Aarhus DK Grim Fest 14:45
Jonah Blacksmith 2015-08-01 Aarhus DK Grim Fest 13:00
Rasmus Walter 2015-08-01 Fjerritslev DK Vesterhavsrock 19:00
The Minds Of 99 2015-08-01 København DK Smukfest Copenhagen
TopGunn 2015-08-01 Aarhus DK Grim Fest 21:45
TopGunn 2015-08-01 Ringsted DK Festival 15:45
WhoMadeWho 2015-08-01 København DK Smukfest Copenhagen
Beth Hart 2015-08-03 København DK Amager Bio 20:00
Electric Guitars 2015-08-05 SKANDERBORG DK Smukfest 16:30
Beth Hart 2015-08-05 Skanderborg DK Smuk Fest 20:30
The Minds Of 99 2015-08-05 Skanderborg DK SMUK 23:00
Asbjørn 2015-08-06 Skanderborg DK Smukfest
Lars H.U.G. 2015-08-06 Skanderborg DK Smukfest 17:45
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-08-06 Varde DK Tambours Have 20:00
SLOWOLF 2015-08-06 Skanderborg DK Smukfest
Jonny Hefty & Jøden 2015-08-06 Skanderborg DK Smuk Fest 00:45
TopGunn 2015-08-06 Skanderborg DK Smuk Fest 23:30
Asbjørn 2015-08-07 Hillerød DK New Note Festival
Lars Lilholt Band 2015-08-07 Aalborg DK Skovdalen 20:00
9812 2189
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-08-07 Skanderborg DK Smuk Fest 12:30
De Eneste To 2015-08-07 Skanderborg DK Smukfest 21:30
Rasmus Walter 2015-08-07 Skanderborg DK Smuk Fest 18:00
WhoMadeWho 2015-08-07 Saalburg-Ebersdorf SonneMondSterne
Poul Krebs 2015-08-08 Skanderborg Bøgescenen 12:00
Bottled in England 2015-08-08 Skanderborg DK Smukfest
Jonny Hefty & Jøden 2015-08-08 Brønderslev DK Bålhøj Festival 20:30
Rangleklods 2015-08-08 Skanderborg DK Smuk Fest 15:30
WhoMadeWho 2015-08-08 Skanderborg DK SMUK 00:30
Johnny Madsen 2015-08-09 Skanderborg DK Smukfest 17:00
Turboweekend 2015-08-09 Skanderborg DK Smukfest 15:00
Pede B 2015-08-13 København DK Egmont Festival 21:30
Bottled in England 2015-08-13 Randers DK Randers Festuge @ Von Hatten
WhoMadeWho 2015-08-13 Thisted DK Alive Festival 22:00
AV AV AV 2015-08-14 København DK Egmont Festival
Jonny Hefty & Jøden 2015-08-14 Aalborg DK Skraaen 22:30
Rangleklods 2015-08-14 Thisted Dk Alive 00:30
Rasmus Walter 2015-08-14 Esbjerg DK Music 4 free 22:45
Tomas Barfod 2015-08-14 Thisted DK Alive Festival
Johnny Madsen 2015-08-15 Skodborg DK Park Rock 21:00
Lars Lilholt Band 2015-08-15 Fredericia DK Hejse Kro 20:00
7594 0622
MICHAEL FALCH & hans BAND 2015-08-15 Skive DK Rock v/ Åen 22:30
Poul Krebs 2015-08-15 SKIVE DK Rock v/ Åen 20:00
TV-2 2015-08-15 Randers Skovbakken 20:30
AV AV AV 2015-08-15 Thisted DK Alive Festival
Rasmus Walter 2015-08-15 Morsø DK Morsø festival
Tomas Barfod 2015-08-15 Horsens DK DISPLAY Festival
TopGunn 2015-08-15 Aalborg DK Skovdalen 18:30
WhoMadeWho 2015-08-15 Mossburg DE Utopia
AV AV AV 2015-08-20 Allinge DK Wonderfestiwall
Cancer 2015-08-20 Allinge DK Wonderfestiwall
Rangleklods 2015-08-21 Bornholm DK Wonderfestiwall 20:00
The Minds Of 99 2015-08-21 Allinge DK Wonderfestiwall
TopGunn 2015-08-21 Bornholm DK Wonderfestiwall 19:00
WhoMadeWho 2015-08-21 Ubersee am Chiemsee Chiemsee
De Eneste To 2015-08-22 Allinge DK Wonderfestiwall 20:00
AV AV AV 2015-08-23 Hamburg DE Dockville Festival
Sekuoia 2015-08-23 Hamburg DE Dockville Festival
Johnny Madsen 2015-08-28 Sønderborg DK Mølleparken 22:00
Lars H.U.G. 2015-08-28 København DK Tivoli 22:55
Lars Lilholt Band 2015-08-28 Odense DK Den Fynske Landsby 20:00
6614 0110
I'LL BE DAMNED 2015-08-28 Aarhus Train
Lars H.U.G. 2015-08-29 Horsens DK Lunden 22:00
Lars Lilholt Band 2015-08-29 Silkeborg DK Indelukket 20:00
8920 3050
Jonah Blacksmith 2015-08-29 Tønder DK Festival 23:15
Jonny Hefty & Jøden 2015-08-29 Herning DK Kontrast Ungdomshus 22:15
NovemberDecember 2015-08-31 Kbh. DK Tivoli 19:00
WhoMadeWho 2015-09-03 Miami USA Grand Central
De Eneste To 2015-09-04 Århus DK Tivoli Friheden 20:00
WhoMadeWho 2015-09-06 Utopia, TX USA Utopia Festival
WhoMadeWho 2015-09-07 Austin USA Parish
WhoMadeWho 2015-09-08 LA USA Roxy
Jonny Hefty & Jøden 2015-09-11 Lyngby DK Templet 21:00
Turboweekend 2015-09-11 Aarhus DK DKs største fredagsbar 22:45
Bottled in England 2015-09-12 Åbenrå DK Gazzværket
Jonny Hefty & Jøden 2015-09-12 Roskilde DK Gimle 21:00
Jonah Blacksmith 2015-09-17 København DK Ideal Bar 21:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-09-24 Vejle DK Bygningen 21:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-09-25 Horsens DK Kulisselageret 22:00
Kira Skov 2015-09-26 Ringsted DK Metro 21:30
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-01 Aarhus DK Train 21:00
WhoMadeWho 2015-10-01 Budapest HU Dürer Kert 21:30
AV AV AV 2015-10-02 København V DK Lille VEGA
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-02 Kolding DK Pitstop 21:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-08 Sønderborg DK Sønderborghus 21:00
Pede B 2015-10-09 København DK Pumpehuset
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-09 Odense DK Kulturmaskinen 21:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-10 Svendborg DK Harders 21:00
Pede B 2015-10-15 Aarhus DK Studenterhuset 20:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-15 Skanderborg DK Walthers 21:00
TopGunn 2015-10-15 Kbh. DK Store Vega 22:00
Pede B 2015-10-16 Aalborg DK Skraaen 19:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-16 Aalborg DK Skraaen 21:10
TopGunn 2015-10-16 Holbæk Elværket
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-17 Viborg DK Paletten 21:00
TopGunn 2015-10-17 Vordingborg DK Stars 22:00
Rasmus Walter 2015-10-22 Grenå DK Pavilionen 21:00
TopGunn 2015-10-22 Odense Posten
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-23 Rønne DK Musikhuzet 22:00
Rasmus Walter 2015-10-23 Rødovre DK Viften 21:00
TopGunn 2015-10-23 Viborg Paletten
Rasmus Walter 2015-10-24 Køge DK Bygningen 21:00
TopGunn 2015-10-24 Aarhus Train
De Eneste To 2015-10-29 Næstved DK Vershuset 20:00
Rasmus Walter 2015-10-29 Aabenraa DK Gazzværket 21:00
TopGunn 2015-10-29 Roskilde DK Gimle 21:00
De Eneste To 2015-10-30 København DK Vega 21:00
Rasmus Walter 2015-10-30 Næstved DK Vershuset 22:30
TopGunn 2015-10-30 Esbjerg DK Tobakken 21:00
De Eneste To 2015-10-31 Helsingør DK Toldkammeret 21:00
Jonny Hefty & Jøden 2015-10-31 København Pumpehuset
Rasmus Walter 2015-10-31 Holbæk DK Elværket 21:00
TopGunn 2015-10-31 Aalborg Skraaen
Kira Skov 2015-11-05 Sønderborg Sønderborghus
De Eneste To 2015-11-05 Grenå DK Pavillonen 20:00
Rasmus Walter 2015-11-05 Skanderborg DK Kulturhus 21:00
De Eneste To 2015-11-06 Holstebro DK Musikteatret 20:00
Rasmus Walter 2015-11-06 Struer DK Folkets hus 21:00
TopGunn 2015-11-06 Vejle Bygningen
De Eneste To 2015-11-07 Thisted DK Teutonersalen 20:00
Rasmus Walter 2015-11-07 Aalborg DK Skraaen 21:00
TopGunn 2015-11-07 Kolding DK Godset 22:00
De Eneste To 2015-11-11 Greve DK Portalen 20:00
Kira Skov 2015-11-12 Kolding DK Godset 20:00
De Eneste To 2015-11-12 Odense DK Posten 20:00
Rasmus Walter 2015-11-12 Skive DK Theater 21:00
Kira Skov 2015-11-13 Køge DK Tapperiet 19:00
De Eneste To 2015-11-13 Rødovre DK Viften 20:00
Rasmus Walter 2015-11-13 Odense DK Magasinet 22:00
Kira Skov 2015-11-14 Roskilde DK Gimle 20:00
De Eneste To 2015-11-14 Slagelse DK Slagelse Musikhus 21:00
Rasmus Walter 2015-11-14 København DK Store Vega 21:00
De Eneste To 2015-11-18 Skive DK KulturCenter Limfjord 20:00
Lowly 2015-11-19 Aarhus DK Radar 20:00
Bikstok 2015-11-19 Aarhus DK Train 21:00
De Eneste To 2015-11-19 Aalborg DK Skraaen 21:00
Rasmus Walter 2015-11-19 Viborg DK Paletten 21:00
Heimatt 2015-11-20 Aarhus DK Radar
Kira Skov 2015-11-20 Odense DK Posten 19:00
Bikstok 2015-11-20 Aalborg DK Skraaen 22:00
De Eneste To 2015-11-20 Struer DK Folkets Hus 20:00
Kira Skov 2015-11-21 Aalborg DK Studenterhuset 19:00
De Eneste To 2015-11-21 Horsens DK Ny Teater 20:00
Rasmus Walter 2015-11-21 Aarhus DK Train 22:00
Lars Lilholt Band 2015-11-26 Vejle DK Vejle Musikteater 20:00
Kira Skov 2015-11-26 Sønderborg DK Sønderborghus 19:00
De Eneste To 2015-11-27 Århus DK Train 21:00
Kira Skov 2015-11-28 Aarhus DK Atlas 20:00
De Eneste To 2015-11-28 Skanderborg DK Skanderborg Kulturhus 20:00
Bikstok 2015-12-03 København DK Store Vega 22:00
Bikstok 2015-12-05 Odense DK Magasinet 22:00
Aarhus: Nørre Allé 70A 1 - 8000 Aarhus C - tel. 86127722
København: Kronprinsensgade 1, 3 sal - 1114 København K - tel. 70127722